Żołnierze Wyklęci

Żyjemy dziś w kraju niepodległym – jest to dla nas tak naturalne i oczywiste, że na co dzień tego nie zauważamy. Wolność i samostanowienie doceniamy wtedy, gdy zostanie ono nam siłą odebrane. Na przestrzeni wieków nasi przodkowie walczyli – i często ponosili za to najwyższą cenę – żebyśmy mogli żyć w wolnym i niepodległym państwie. W czasach niewoli pamięć o tych bohaterach jest skrzętnie wymazywana z kart historii, dlatego tak ważne jest upamiętnianie i propagowanie wiedzy historycznej. To walka naszych czasów. Wspólna kultura i historia to podstawy spajające naród, nawet jeśli nie istnieje on na oficjalnych mapach.

Photograph from the archives of Solidarność Walcząca, Poland. – http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp19170.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15325288

W dniu 1 marca jako Ambasadorzy Historii walczymy o przetrwanie dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych, czyli Polaków walczących o wolną Polskę w latach 1944 – 1963 przeciwko sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR oraz narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. W roku największej aktywności podziemia (rok 1945) działało w nim nawet 200 tysięcy konspiratorów. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. Wielu zginęło – zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów.

Zapisz się

Bieg Żołnierzy Wyklętych to bieg wirtualny, w którym udział może wziąć każdy bez względu na miejsce zamieszkania. Do wyboru są dwa dystanse 5 i 10 km. 20% każdej opłaty startowej zostanie przekazane na zbiórki patriotyczne – wspierające weteranów lub renowację miejsc upamiętniających historię.

Media

Propaguj wiedzę historyczną i swój udział w biegu poprzez social media oznaczając je hasztagami:

#BiegŻołnierzyWyklętych
#BiegiPatriotycznePL
#AmbasadorHistorii

Skorzystaj z gotowych grafik!

Aktywność

W wybranym przez siebie dniu pobiegnij 5 lub 10 km. Graniczną datą jest 11 listopada, kiedy kończy się cały cykl biegów patriotycznych.

Wydrukuj swój numer startowy na czas biegu.

Wybrany dystans można pokonać biegiem lub marszem – nie ma limitu czasu.

Zmierz swój czas za pomocą dowolnego urządzenia (zegarka, telefonu, aplikacji biegowej).

 

Wyniki

Link do rejestracji wyniku znajduje się w mailu potwierdzającym rejestrację w zawodach.

Rejestracja wyniku nie jest obowiązkowa.

Wynik wprowadzamy cyframi – nie jest konieczne załączania żadnego dodatkowego pliku – jednak osoby chętnie mogą dołączyć print screen lub zdjęcie z aplikacji lub zegarka.

#AmbasadorHistorii - Biegają już z nami:

Koszt pakietu to 10 zł -> 20% opłaty wpisowej przekazane na zbiórki patriotyczne - wspierające weteranów lub renowację miejsc upamiętniających historię

Dobierz


Koszt medalu wraz w wysyłką - 28,90zł

Istnieje możliwość wysyłki zagranicę - w takim przypadku koszt zwiększa się o 20 zł

Okolicznościowy medal wykonany jest z metalu pokrytego kolorową grafiką full print

Order Ambasadora Historii

Tego orderu nie będzie można kupić - co zrobić żeby go zdobyć?
Propagować historię biorąc udział w biegach organizowanych przez nas w całym 2021 roku, a będą to:
🇵🇱 Bieg Żołnierzy Wyklętych - 1 marca
🇵🇱 Bieg Chrztu Polski - 14 kwietnia
🇵🇱 Bieg Konstytucji - 3 maja
🇵🇱 Bieg Powstania Warszawskiego - 1 sierpnia
🇵🇱 Bieg Wojska Polskiego - 15 sierpnia
🇵🇱 Bieg Niepodległości - 11 listopada
Order będzie bezpłatny i dostępny tylko dla osób które wezmą udział we wszystkich biegach cyklu. Zostanie wysłany wraz z ostatnim medalem (11 listopada).

W każdym momencie można wziąć udział w biegu który już się odbył - rejestracja do każdego z nich jest aktywna przez cały rok, tak żeby można było uzupełnić braki i otrzymać Order.

2

Najczęściej zadawane pytania

Zakres dat do wykonania aktywności to 27.02 – 11.11 – można dobrać odpowiednią dla siebie datę w tym przedziale

Zmierz swój czas za pomocą dowolnego urządzenia (zegarka, telefonu, aplikacji biegowej).

Wynik wprowadzamy cyframi – nie jest konieczne załączanie żadnego dodatkowego pliku, ale osoby chętne mogą dodać print screena z aplikacji lub zdjęcie zegarka.

Link do rejestracji wyniku znajduje się w mailu potwierdzającym rejestrację w zawodach.

Rejestracja wyniku nie jest obowiązkowa.

Osoby, które nie prześlą wyniku otrzymają medal, nie będą jedynie klasyfikowani na liście wyników

Tak! Udział w biegu może wziąć każdy. Można też zamówić medal, jednak jego koszt zostanie powiększony o koszt wysyłki zagranicznej na terenie Europy (20zł).

Jeśli mieszkasz poza Europą i chciałbyś otrzymać medal – napisz do nas maila na biegipatriotyczne@gmail.com – sprawdzimy ile kosztuje wysyłka do Twojego kraju.

Dla osób zarejestrowanych do 15 marca medale zamawiane i wysyłane są co około tydzień. Można się ich spodziewać 2-3 tygodnie od uiszczenia opłaty za medal.

Dla osób zgłoszonych po 15 marca medale są zamawiane i wysyłane co około 2 tygodnie.

Napisz do nas maila na biegipatriotyczne@gmail.com – coś poradzimy 😉